Remonty mieszkań, dekoracja wnętrz Warszawa.
06 maja 2023

Od czego zależy koszt remontu ?

Od czego zależy koszt remontu mieszkania ?

Od czego zależy koszt remontu.

 

Remont mieszkania potrafi być sporym obciążeniem dla domowego budżetu, zwłaszcza jeśli następuje po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Warto wiedzieć, z jakimi kosztami może się wiązać i jak zaplanować remont mieszkania.

 

Kupno własnych czterech kątów lub mieszkania pod wynajem to dopiero początek - wielu z nas zapomina o przyszłym zgiełku prac remontowych. Nierzadko będzie nas czekał kompleksowy remont mieszkania, ale nawet w przypadku mniejszych prac, samo układanie parkietu, ułożenie płytek, czy malowanie ścian to duży wydatek - i to nie tylko finansowy.

 

Tym samym koszt remontu powinien być dla nas punktem obowiązkowym w obliczeniach jeszcze przed zaciągnięciem kredytu na mieszkanie. Wówczas jego koszt doliczymy do wnioskowanej sumy. Co, jeśli zakup mieszkania jest już za nami, a lokal wymaga odświeżenia lub czeka nas generalny remont mieszkania ? Wówczas zawsze można posiłkować się np. kredytem gotówkowym, jednak warto pamiętać także o pewnych uniwersalnych zasadach.

 

Dlaczego decydujemy się na remont mieszkania ?


Niezależnie, czy decydujemy się na generalny remont mieszkania, na pozór prosty remont łazienki, remont salonu, albo remont kuchni, w pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę, dlaczego jest to inwestycja tak istotna i często kosztowna.

 

W ostatnim czasie znaczna część Polaków zaczęła dostrzegać istotę przyjaznych i funkcjonalnych przestrzeni. Spora grupa osób planuje remont lub przeprowadzkę w niedługim czasie, natomiast dla tych którzy w ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadzili prace remontowe, główną motywacją była chęć poprawy komfortu życia rodzinnego.

 

Dla znacznej części respondentów, jeszcze przed rozpoczęciem prac przygotowawczych równie istotne były aspekty wizualne. W idealnym scenariuszu remont mieszkania ma przełożyć się na poprawę aspektów wizualnych, takich jak wygląd oraz wystrój naszego lokum.

Co trzeci Polak decydował się na remont także w celu obniżenia rachunków za energię elektryczną. Te wszystkie czynniki wpływają na ogromny popyt względem remontów mieszkań Tym samym obecny kosztorys remontu mieszkania uderza nieco bardziej w nasze portfele, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Więc właśnie - od czego zależy koszt remontu ?

 

Od czego zależy koszt remontu mieszkania .

 

Ostateczny koszt remontu mieszkania będzie uzależniony od wielu czynników :

 

  • regionu kraju - zasadniczo najwyższe stawki obowiązują w dużych miejscach, w aglomeracjach miejskich zlokalizowanych na Mazowszu, Śląsku i w Trójmieście ;
  • poziomu usługi - prace realizowane są na różnym poziomie : od wariantu ekonomicznego do kompleksowych usług klasy Premium, w przypadku których zlecający nie musi się martwić o zakup materiałów budowlanych czy sprzątanie po remoncie ;
  • powierzchni wykańczanego domu lub mieszkania - znaczenie ma metraż oraz typ budownictwa mieszkaniowego, na przykład mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, kamienica czy dom jednorodzinny ;
  • odmiennych standardów wykonania ;
  • indywidualnych warunków stawianych przez Klienta.

 

Kluczową rolę odgrywają przede wszystkim metraż lokalu oraz standard, na jaki się zdecydujemy. Warto również pamiętać o tym, że rosnące ceny nieruchomości przekładają się również na cennik usług remontowych.

 

Ta sama usługa niejednokrotnie wymaga różnego rodzaju czynności. Przykładowo cyklinowanie na płaskiej i otwartej przestrzeni może zostać wykonane maszynowo, podczas gdy szlifowanie podłogi w zakamarkach najlepsze efekty da, jeśli wykona się je ręcznie. Wielkość powierzchni wpływa na koszt, gdyż wiąże się z nakładem pracy i ilością potrzebnego personelu. Jeśli chodzi o typ obiektu, nieco inne ceny obowiązują podczas remontów domów prywatnych niż w przypadku zakładów przemysłowych. Całkowita opłata będzie tym większa, im wyższego standardu wykonania sobie zażyczymy oraz im więcej indywidualnych życzeń skierujemy do wykonawcy.

 

Na początkowym etapie remontu musimy zdać sobie sprawę, które pokoje wymagają największego nakładu prac. Remont salonu będzie nieco inaczej rozliczany , aniżeli remont łazienki. W pierwszym przypadku oprócz standardowego malowania ścian, w grę wchodzi relatywnie inwazyjne układanie parkietu. W drugim z kolei nie unikniemy układania płytek, a często - problematyczna okazuje się także instalacja elektryczna i sprzęt AGD. Właśnie zakres prac jest kwestią decydującą - to od niej zależy, czy zapłacimy kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Od czego zacząć remont mieszkania? Właśnie od określenia zakresu prac.

Wartość każdego zlecenia jest wyceniana indywidualnie, dlatego ostateczny koszt robocizny przy remontach uwarunkowany jest zakresem prac, długością ich trwania i stopniem komplikacji.

Przed rozpoczęciem działań warto zatem przygotować wstępny kosztorys.

Ogólnie jednak można przyjąć, że to spora inwestycja i zwykle jest tak, że opracowany wcześniej budżet okazuje się finalnie niewystarczający dlatego podczas tworzenia kosztorysu inwestorskiego warto zachować tzw. rezerwę. Remont praktycznie zawsze generuje dodatkowe, nieprzewidziane wydatki, które czasem w istotny sposób podwyższają sumaryczny koszt inwestycji. Najczęściej poleca się ustalenie przynajmniej 15% finansowego zapasu.

 

 

Ostatnie wpisy

Zamów usługę

W czym możemy Ci pomóc .

W naszej ofercie masz wszystko w zasięgu ręki między innymi remonty mieszkań z rynku wtórnego, kompleksowe wykończeniem wnętrz, odświeżanie mieszkań, wykończenie wnętrz pod wynajem, dekoracja wnętrz, sprzątanie mieszkań po remontach, naprawy, wynajem mieszkania, obsługa wynajętego mieszkania i wiele innych ... dowiedz się więcej

ANNDAR Kompleksowa Obsługa Nieruchomości
Facebook

Remonty mieszkań, dekoracja wnętrz , usługi elektryczne, naprawa wanien z hydro masażem, montaż kabin, sprzątanie po remontach , wiele innych  Sprawdź 

tel. 725 031 114 

email: biurowarszawa@onet.pl 

Remonty mieszkań, dekoracja wnętrz

Remonty mieszkań, dekoracje wnętrz

Warszawa

Pozostałe usługi